E Diele, 01 Mars 2015
Vetėm me FROG
fiton x2!Greqi, më 17 dhjetor votohet për presidentin e ri të Republikës, vendi shumë pranë zgjedhjeve të parakohshme
Greqia hyn sërish në një atmosferë të elektrizuar politike, pas vendimit të kryeministrit Samaras...
Tsipras: Kush voton për presidentin, voton jetëgjatësinë e qeverisë dhe të memorandumit
Vota për presidentin e republikës nga parlamenti aktual është e barasvlershme me votë për zgjatjen e...
Eurogrupi vendos zgjatjen dymujore të programit grek
Një shtesë dymujore, deri në fund të shkurtit 2015, ka vendosur takimi i ministrave të financave, Eurogrup,...
Nisin aplikimet për pasaportat biometrike të korrigjuara për fëmijët shqiptarë të lindur në Greqi
Kane nisur aplikimet për pasaportat biometrike me të dhëna të korrigjuara për të gjithë...
Greqi, zgjedhje të parakohshme më 25 janar 2015
Parlamenti grek ka dështuar edhe në votimin e tretë, të hënën, më 29 dhjetor, të zgjedhë presidentin e ri të republikës. Nga 300 deputetët e pranishëm, 168 votuan në favor të kandidaturës së Stavris Dimas, ndërsa 132 abstenuan. Në këtë mënyrë nuk ishte e mundur të grumbulloheshin 180...


Liga e Kampionëve ka mbyllur mbrëmjen të mërkurës fazën e grupeve duke përcaktuar kështu 16-të skuadrat më të...
Tronditet” peshengritja shqiptare, pasi dy shtangistë te tjerë kanë rezultuar pozitiv në testin anti-doping nga WADA (Agjencia Botërore e...
Këngëtari i famshëm italian, Giuseppe Mango vdiq me 8 dhjetor, i prekur nga një infarkt, ndërkohë që ishte duke mbyllur koncertin e tij...
Në Shqipëri, është përkujtuar 8 dhjetori i vitit 1990, kur lëvizja studentore e cila u ngrit kundër regjimit komunist të...

TIRANË, 9 Dhjetor /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama është sot në Bruksel për të marrë pjesë në...
Me ligjin e ri të miratuar së fundmi, një i vetpunësuar mund të blejë 20 vjet me rreth 200 mijë lekë...
Me 155 vota “pro” u votua buxheti i shtetit për vitin 2015, në një votim ku morën pjesë 290...
Zyrtarët amerikanë paralajmërojnë se publikimi i një raporti mbi disa praktika të CIA në...
Mijëra hungarezë protestuan kundër korrupsionit në organin tatimor të vendit dhe kërkuan më...
Rusia thotë se është e përkushtuar për të zhvilluar bisedime këtë javë me qëllimin...
Hapet rruga për qarkullimin në mënyrë eksperimentale të autobusave pa drejtues mjeti në Greqi, me...
Rritje 1,9% ka shënuar produkti i përgjithshëm i brendshëm (PBB) në tremujorin e tretë të këtij...
Në 25,9% është evidentuar niveli i papunësisë në Greqi në gusht 2014, duke shënuar një...
Papa Françesku, i kërkoi sot Lindjes së Mesme dhe Turqisë në mënyrë të veçantë...

© Copyright 2003 - 2015  Tribuna   Te gjitha te drejtat e rezervuara WPP