Tsipras: Tani topi në fushën e kreditorëve

Tribuna

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka deklaruar pas votimit të paketës së masave të reja se Greqia e bëri detyrën e vet dhe se tani është radha e kreditorëve që të respektojnë angazhimet e tyre.

“Me rezultatin e votimit të sotëm, Greqia i ka respektuar deri më një ato që u dakorduan. Topi tani është në fushën e kreditorëve. Është radha e tyre që të respektojnë edhe ata angazhimet, deri më një, siç bëmë edhe ne. Presim dhe na takon, që nga takimi i Eurogrupit të hënën e ardhshme, një vendim për rregullimin e borxhit publik grek, që do të jetë në përpjesëtim me sakrificat e popullit grek”, deklaroi Tsipras para gazetarëve, duke u larguar nga parlamenti.

19 Maj 2017

Macron kërkon reforma kushtetuese

PARIS, /ATSH-ANSA/ – Reforma kushtetuese në Francë, e kërkuar nga presidenti i vendit, Emmanuel Macron, ka filluar të marrë formë.

FOTO GALERI


  • Organizata e emigrantëve “Arogji-Përkrahja”në 3 vjetorin e krijimit

  • SHQIPËRI-FRANCË: 1-0

  • “Vatra Labe” nderon mikun e shqiptarëve, shkrimtarin Dinos Kubatis

  • Qarkorja e re: Siguracioni dhe të ardhurat, pikat kyçe për lejet e qëndrimit

  • Shqipëri-Kosovë, mbledhja e përbashkët në Tiranë

  • Koferenca e Federatës së Shoqatave Shqiptare në Greqi

  • PREZANTIM LIBRI NE DETROIT

  • album2