0030 210 33 18 483

Leo Messi shfaqet i mrekullueshëm: Shënon dy kryevepra radhazi me Inter Miami

Tribuna News Network 07 Gusht 2023

Leo Messi vazhdon të shkëlqejë në MLS: Dy herë radhazi shënon dy gola për Inter Miamin

Inter Miami, skuadra nga Florida, arriti një fitore të imponuar në raundin e 1/8-të të Kupës së Ligës së Amerikës Veriore dhe Qendrore. Ndeshja ndërmjet tyre dhe Dallasit përfundoi me rezultatin barazim 4-4 në kohën e rregullt. Messi ishte protagonisti kryesor i kësaj ndeshjeje, duke shënuar dy gola të mrekullueshme. Goli i parë u realizua në minutën e gjashtë, pas një asisti të shkëlqyer nga Jordi Alba, duke hapur  sfidën në mënyrë spektakolare. Ndërsa në minutën e fundit të ndeshjes, Messi shënoi një goditje dënimi me mjeshtëri, duke vulosur barazimin 4-4. Me penalltitë që pasuan, Messi dhe shokët e tij përmbushën synimin dhe fituan që të kalonin në raundin e 1/8-të.

Messi, 36-vjeçari nga Rosario, ka tashmë 7 gola dhe 1 asist në 4 ndeshjet e zhvilluara me Inter Miamin. Pas largimit të tij nga PSG, ai firmosi me ekipin amerikan deri në dhjetorin e vitit 2025.