E Enjte, 28 Gusht 2014
Vetėm me FROG
fiton x2!Kreu i Policisë, Didi: Operacion i suksesshëm, nuk tërhiqemi!
Policia e Shtetit është më e vendosur se kurrë për të çuar deri në fund operacionin e nisur...
Greqi, ulet çmimi i biletës në transportin publik: aboneja për të gjitha mjetet, 30 euro
Ndryshime në politikën e çmimeve të transportit publik, me një ulje të konsiderueshme në...
Wall Street Journal: “FMN t¢i kërkojë ndjesë Greqisë”
ANA-MPA/- “Javën e kaluar Christine Lagarde kërkoi ndjesë nga Britania. Sa keq që drejtoresha e Fondit Monetar...
Shqipëria drejt BE, përfitimet e statusit kandidat për shqiptarët
Nga Gjergji Mima Përpjekjet e Shqipërisë për të qenë pjesë e familjes së madhe evropiane,...
Operacioni në Lazarat. Plagoset një punonjës policie, arrestohen 6 shtetas
Nga Arbi Fortuzi Rreth orës 02:00 të datës 17.06.2014, nga të shtënat me armë nga brendësia e fshatit Lazarat është plagosur me armë zjarri (në dorë dhe në këmbë) punonjësi i policisë S.M., 32 vjeç, punonjës i Komisariatit të Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër, i cili ishte i dislokuar me...


Gjermania ka mposhtur 4-0 Portugalinë në sfidën e vlefshme për grupin G, të kampionatit botëror, “Brazil...
5: Brazili eshte i vetmi vend qe ka fituar 5 Kupa te botes (1958, 1962, 1970, 1994, 2002) 5 : Ashtu si Kupat e botes, rekordi per aktivizime mbahet nga dy lojtare, Antonio Carbajal...
Fitorja e Kosta Rikas ndaj Uruguajit (3-1), u konsiderua si surpriza e parë e madhe e Botërorit 2014. Mirëpo, nëpër vite kanë ndodhur surpriza...
Ngjyra e kaltër ka pushtuar qytetin e Manaus në Brazil, ku u zhvillua supersfida mes Italisë dhe Anglisë, e fituar me rezultatin 2-1 nga 4 herë...Policia e Shtetit po vijon me intensitet të plotë operacionin e nisur orët e para të së hënës në...
VATIKAN, 15 qershor /ATSH-AFP/ – Papa Francesku njoftoi sot se do të zhvillojë më 21 shtator një vizitë...
ANA-MPA/- Deputetit të Agimit të Artë, Nikos Kuzilos i është komunikuar masa e paraburgimit, pas daljes para...
ANA-MPA/- “Hapat e rëndësishëm” që janë bërë në ekonominë greke ka...
ANA-MPA/- Rritje të konsiderueshme paraqesin për 2014-n prenotimet e operatorëve turistikë europianë...
ANA-MPA/- Greqia është një nga vendet më të pasura në pikëpamje klimatike, pasi ka për çdo...
Policia greke ka rrestuar një shtetas të moshës 24 vjeç, i cili akuzohet për mashtrime në vazhdimësi,...
Banka Qendrore Europiane (BQE) ka komunikuar një paketë masash shteasë për lehtësimin e politikës...
Indekset e besimit dhe të dhënast fiskale të Greqisë vazhdojnë të përmirësohen dhe, sipas...
ANA-MPA/- Në 26,8% është regjistruar niveli i papunësisë në muajin mars, (kundrejt 27,2% në mars...

© Copyright 2003 - 2014  Tribuna   Te gjitha te drejtat e rezervuara WPP