E Diele, 23 Nentor 2014
Vetėm me FROG
fiton x2!Rama: “Të gatshëm t¢i përgjigjemi çdo pretendimi të arsyeshëm të PD-së, për t¢u kthyer në Kuvend”
Kryeministri Edi Rama deklaroi të hënën, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me...
Basha: “Opozita është gati për bashkëpunim, me kusht që të vendoset parlamentarizmi”
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua të hënën me Komisionerin për Zgjerimin të...
Komisioni Europian paralajmëron Greqinë për emigrantët
Komisioni Europian ka paralajmëruar Greqinë për zbatimin me mangësi të rregullave komunitare në...
Berisha: “Unë e kam bërë zgjedhjen time përfundimtare”
Fjala e ish kryetarit të PD, Sali Berisha, në Kuvendin Kombëtar të Partisë Të dashur delegatë dhe...
Komisioneri Fule në Tiranë: “Qeveria dhe opozita të punojnë së bashku që të bëjnë integrimin realitet”
Komisioneri për Zgjerimin i Bashkimit Europian, Stefan Fule, i bëri thirrje të hënën qeverisë dhe opozitës që të punojnë së bashku në mënyrë konstruktive, në frymë kompromisi që të bëjnë integrimin realitet. Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp në krah të...


Qeveria greke fillon të martën një raund të ri negociatash me trojkën e kreditorëve, raund që konsiderohet si tepër i...
Dy deputetë të parlamentit grek kërkojnë interpelancë me ministrat vendas të arsimit dhe të punëve të jashtme, lidhur me...
“Jemi krenarë për Demokracinë e Re. Kemi rrënjë të forta, po shkelim fort në të tashmen dhe jemi të gatshëm...
Avantazh të SYRIZA-s kundrejt Demokracisë së re me 11 njësi në “vlerësimin e influencës zgjedhore” tregon një...

Mesfushori i Olympiakosit, shqiptari nga Struga me nënshtetësi zviceriane, Pajtim Kasami, është shpallur lojtari...
Ish traineri i Greqisë, portugezi Fernando Santos do të jetë traineri i ri i përfaqësueses së...
Qëndrimi i Frank Lampard-it tek Manchester Cuty ka gjasë të shtyhet deri në shkurt të 2015-s, sipas Sky...
Manchester United vazhdon tatëpjetën, teksa të dielën u mund 5-3 nga Leicester City. Për një nga legjendat...
Daniele de Rossi do të mungojë nga ndeshjet vendimtare me Manchester Sity dhe Juventus, pasi siç bëri të ditur...
Avantazh të SYRIZA-s kundrejt Demokracisë së Re konstatojnë dy sondazhet e fundit. Në sondazhin e publikuar...
Që nga e premtja 19 shtator ka hyrë në fuqi amendamenti për makinat e pasiguruara, sipas të cilit u rikthehen...
Për tremujorin e tretë të këtij viti do të kemi për herë të parë ritme pozitive zhvillimi,...
Drekë pune do të kenë në Berlin, kryeministri grek Antonis Samaras dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, të...
Që nga e hëna, 15 shtator rikthehen masat kufizuese për qarkullimin e mjeteve në qendër të Athinës...

© Copyright 2003 - 2014  Tribuna   Te gjitha te drejtat e rezervuara WPP